Wygodne bawełniane piżamy, koszule i koszulki nocne

Położenie się wieczorem do łóżka z miłą pościelą to najprzyjemniejsza część dnia. Jesteśmy tuż przed snem, zrelaksowani z opcją, że przed nami kilkugodzinny odpoczynek. To bardzo miłe uczucie, dlatego najlepiej, żeby nic nam go nie popsuło. A popsuć nam je może wszystko – hałasujący za ścianą sąsiad, szczekający pies czy… nie do końca wygodna koszula nocna.  Czy jest coś bardziej irytującego niż wybudzanie się, bo nasza piżama krępuje nasze ruchy, a koszula nocna obraca się wokół ciała w taki sposób, że przypominamy mumię.

Wybór stroju do spania to bardzo ważny element dobrze przespanej nocy, dlatego trzeba mu poświęcić chwilę. Najlepszym materiałem na koszule i piżamy jest bawełna. Przede wszystkim dlatego,że jest uniwersalna. W zimie jest w niej ciepło, a latem nawet gdy się spocimy doskonale odprowadza pot i pozwala skórze oddychać. Do tego z łatwością zadbamy o to, by była czysta- wystarczy wyprać ją w pralce i wysuszyć, nie musimy jej prasować. A nawet jeśli lubimy spać w wypracowanych piżamach to bawełna idealnie się prasuje – szybko i łatwo.

W sklepach jest ogromny wybór nocnych ubrań z bawełny – dla mężczyzn wybrać możemy bawełniane piżamy dwuczęściowe z rozpinaną lub zakładaną przez głowę górą. Ostatnio nawet dla kobiet pojawiły się ładne piżamki z bawełny. Jadnak kobiety najczęściej wybierają proste koszule nocne sięgające w zależności od upodobań do kostek lub do kolan. Nie mniejszą grupę zwolenników mają także t – shirty z bawełny, które wiele osób wykorzystuje jako koszulę nocną. Takie t – shirty można kupić też w typowej wersji do spania – szerokie i dłuższe, często z jakimiś nadrukami sugerującymi, że produkt służy do spania w nim.

Piżamy bawełniane możemy kupić w dowolnych kolorach, a często także we wzory, dla amatorów ozdobionych koszul nocnych niektóre z nich mają falbanki,wstawki z koronki i inne ozdoby. Oprócz tego możemy kupić koszule i piżamy ozdobione różnymi nadrukami, niektóre z nich mogą być zabawne, niektóre mogą zawierać ciekawe sentencje. Jednak najważniejsze jest to, żeby nasza ulubiona koszula nocna była wygodna i komfortowa.

Oczywiście nasza wygoda w dużej mierze zależy także od bielizny. Nie warto na noc zakładać majtek modelujących, które będą nas uciskały i nie pozwolą spokojnie wypocząć.